Czuwanie modlitewne Wspólnot dla intronizacji NSPJ

Czuwanie nocne Wspólnot dla Intronizacji NSPJ w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, który poprowadził JE.ks. bp Damian Muskus- duszpasterz Wspólnot. Powiedział: wśród wielu pielgrzymów stanęli do Apelu parlamentarzyści a także członkowie Wspólnot, którzy swoim zaangażowaniem dają świadectwo miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ta miłość przekłada się na życie osobiste, rodzinne i społeczne. Włączający się w Dzieło Intronizacji na pierwszym miejscu stawiają Jezusa. Z miłości do Niego pragną żyć zgodnie z prawem Bożym, postanawiają skutecznie walczyć z własnym grzechem, aby Bóg mógł królować w ich życiu. Przybyli do tronu Matki Bożej, by wsłuchać się w bicie Jej Niepokalanego Serca. Prosimy Maryjo, by chrześcijanie wpatrzeni w Twoje oblicze nigdy nie zapominali, że imieniem Boga jest Miłość. Przychodzimy prosząc Cię Matko o pokój, pojednanie, o mądrość dla odpowiedzialnych za losy naszej   Ojczyzny. Ucz nas jak łączyć a nie dzielić, jak budować a nie burzyć, by łagodzić napięcia. Maryjo, prowadź nas do tych, którzy wciąż jeszcze nie znają miłości Twojego Syna. Oddajemy Ci chorych,cierpiących, odrzuconych i słabych. Nie pozwól, by świat o nich zapomniał. Również nasze serca składamy w Twoje ręce, bo Ty je znasz i wiesz jak je chronić. Zakończył słowami: Maryjo, Królowo Polski, jesteśmy, pamiętamy, czuwamy. Na Jasną Górę przybyli oo. redemptoryści, którzy prowadzą rekolekcje dla Wspólnot: o. Waldemar Sojka i o. Andrzej Zając, animatorzy diecezjalni, z diecezji sandomierskiej p. Ewa Rokoszewska, czuwanie modlitewne poprowadziła:

1. Bogumiła Kraszewska. Z diecezji sandomierskiej pielgrzymowało ok. 300 osób. Jak co roku na czuwaniu odmówiliśmy Różaniec św. z rozważaniami wybranymi z tekstów kard. Stefana Wyszyńskiego, za Ojczyznę, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozważania Drogi Krzyżowej zaczerpnięte z myśli św. Jana Pawła II.

Mszy św. o godz. 24.00 przewodniczył ks.bp Damian Muskus w koncelebrze z przybyłymi kapłanami. Kierując do pątników słowo Boże, mówił, że przez chrzest my również zostaliśmy włączeni do wspólnoty Jezusa. Wszystko co robimy, gesty, słowa, modlitwa, prace, radości uświadamiają nam, że my także zostaliśmy ofiarowani Panu.

Trzeba, by nasze życie mówiło, że spotkaliśmy Jezusa, byśmy mogli Go rozpoznać w rzeczach dużych i małych, zwłaszcza w ludziach, którzy mają poranioną twarz.

Diecezjane rekolekcje Wspólnot dla Intronizacji 2019 r.

Diecezjalne rekolekcje dla Wspólnot dla Intronizacji NSPJ odbyły się 8-10 listopada w Domu Rekolekcyjnym
w Sandomierzu. Prowadził je O. Andrzej Zając CSsR i p. Ewa Nosiadek. Uczestniczyło w nich ok.60 osób.
W sobotę przybył też do nas Ks. Bp Edward Frankowski i przewodniczył Mszy św. W kazaniu powiedział, że do dobrego dzieła przyłożyliśmy umysł, ręce i serce, bo prowadzi do zwycięstwa Chrystusa i budowania Jego Królestwa. Obecny był także Ks. Stanisław Olszówka, który prosił nas o modlitwę za kapłanów i o to, abyśmy sami byli źródłami światła i zapalali innych. Rekolekcje były poświęcone rozważaniu tajemnic i przesłania płynących dla nas, członków Wspólnot z duchowości św. Józefa w związku z tym, że rok ten był poświęcony
św. Józefowi.

Jak mamy być zaangażowani w Dzieło Intronizacji możemy się uczyć od św. Józefa, bo uczy nas pokory,prostoty serca, wyciszenia, aby słyszeć co mówi do nas Bóg. Przed Najświętszym Sakramentem jest najlepsze do tego miejsce. Józef ufający bezgranicznie Bogu wykazuje posłuszeństwo wiary. Podobnie i my mamy dać się w tym Dziele prowadzić Bogu, bo Intronizacja jest Dziełem Bożym i na początku tego jest Bóg. Wspólnota ma możliwość naśladowania Józefa, adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie dziękować Mu za tę obecność,oddawać Mu swoje siły. To trwanie powoduje, że życie nabiera nowego wymiaru

Czuwanie modlitewne 2019 na Św. Krzyżu

Bardzo liczny był udział Wspólnot dla Intronizacji NSPJ w czuwaniu modlitewnym na Świętym Krzyżu. Przybyli
z różnych stron Polski z proporcami, jako znakiem obecności, z pragnieniem,   aby modlić się za Ojczyznę, za naród polski. Przed rozpoczęciem p. Ewa Nosiadek krajowa moderatorka, założycielka Wspólnot powitała przybyłych pielgrzymów i powiedziała: Przybyliście tu na Boże wezwanie,  myślę, że Pan Jezus czeka na was
z łaskami i obejmie was miłością. Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim, który poprowadził ks. bp Edward Frankowski. Kierując do nas słowo mówił: Jesteśmy na wzgórzu zwycięstwa Panie Jezu, żebyś nas wzmocnił {przytaczam niedosłownie}, żebyśmy jako Polacy byli dumni ze stania pod krzyżem, aby z tego wynikło jak najwięcej dobra i aby była radość z miłosierdzia, które Bóg okazuje.

Modlił się: Matko pomóż nam, aby przez to Dzieło Intronizacji NSPJ, poprzez adorację ożywili tę gorącą miłość w sercach naszych kapłanów, młodzieży.. Ty Matko wiesz jak nas uczynić posłusznymi Jego dziećmi. Po Apelu Jasnogórskim trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której m.in. Wspólnota sejmowa prowadziła modlitwę za Ojczyznę. Mszy  św. o godz.23.00 przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik z diecezji radomskiej w koncelebrze z kapłanami opiekunami wspólnot.

Mówił: Dzisiaj dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za Wielki Piątek, za miłość bez miary, która objawia się
w tajemnicy krzyża. Krzyż, jako sakrament, znak Bożej łaski, jest światłem dla wszystkich będących w ciemnościach, nadzieją świata, krzyż stał się bramą do Bożego królestwa. Jest za co wynagradzać, przepraszać, za każdą niewierność Ojczyzny, za nasze grzechy. Po zakończonej Mszy św. było ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Potem wszystkie Wspólnoty włączyły się w modlitwę poprzez adorację Krzyża, Różaniec święty, Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Modlitwa wzbudza w nas pragnienie, aby gorliwie szukać Bożej mądrości, aby za Bożą łaską służyć Jemu
z czystej miłości, darmo, nie dla zapłaty.