A- A A+

Spotkanie animatorów diecezjalnych

W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 19 czerwca odbyło się spotkanie animatorów Wspólnot dla Intronizacji NSPJ z całej diecezji  w Seminarium Duchownym w Sandomierzu z opiekunem diecezjalnym Wspólnot ks. Stanisławem O. i diecezjalną animatorką p. Ewą R. Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła a następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. dr Rafał Kułaga rektor Seminarium. Kazanie wygłosił Ks. Stanisław Olszówka. Pani Ewa Rokoszewska podziękowała za wytrwałość, za modlitwę {organizowanie w parafiach 24-godzinnej modlitwy w intencji Ojczyzny, za kapłanów, za kapłanów na misjach, za parlamentarzystów, o nowe wspólnoty. Przedstawiła program dla wspólnot na kolejne miesiące.

Powiedziała, że to jest wspaniałe, że stworzyliśmy tę Wspólnotę w diecezji i że to Boże dzieło tak nas jednoczy w modlitwie.  

 

Już 7 lipca bieżącego roku upływa dokładnie 100 lat od uroczystego poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonano na Jasnej Górze. W tej dramatycznej chwili nasi pasterze szukali ratunku dla Ojczyzny w Sercu Jezusa i nie zawiedli się- 15 sierpnia dokonał się Cud nad Wisłą. W ten sposób Polska i świat został zachowane
od inwazji bolszewickiej.

Czytaj więcej...

Spotkanie animatorów diecezjalnych w Krakowie

Dnia 29 lutego 2020 r. odbyło się spotkanie animatorów diecezjalnych z ks. bp Damianem Muskusem, animatorką krajową p. Ewą Nosiadek i o. Waldemarem Sojką w Kolegium Zakonu Pijarów w Krakowie - Rakowicach.

Rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył o. Waldemar Sojka z udziałem miejscowych kapłanów.

Spotkanie dotyczyło przygotowań do obchodów Jubileuszu XXV-lecia powstania Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbędą się 12-13-14 czerwca w Krakowie. Każdy z animatorów przedstawił swoją propozycję dotyczącą programu obchodów, które skorygował i zatwierdził ks. bp Damian Muskus. Pani Ewa Nosiadek zachęciła wszystkie Wspólnoty do uczestnictwa w Marszu Życia, który będzie miał miejsce 22 marca w Warszawie.

Również 29 lutego p. Ewa Nosiadek wystosowała list do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Abp Stanisława Gądeckiego w imieniu animatorów diecezjalnych Wspólnot dla Intronizacji NSPJ z gorącą prośbą do władz kościelnych o podjęcie pokuty narodowej wobec obecnej sytuacji w Polsce i świecie.

List został podpisany przez animatorów 21 diecezji.

Czuwanie modlitewne Wspólnot dla intronizacji NSPJ

Czuwanie nocne Wspólnot dla Intronizacji NSPJ w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej rozpoczęło się o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim, który poprowadził JE.ks. bp Damian Muskus- duszpasterz Wspólnot. Powiedział: wśród wielu pielgrzymów stanęli do Apelu parlamentarzyści a także członkowie Wspólnot, którzy swoim zaangażowaniem dają świadectwo miłości do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ta miłość przekłada się na życie osobiste, rodzinne i społeczne. Włączający się w Dzieło Intronizacji na pierwszym miejscu stawiają Jezusa. Z miłości do Niego pragną żyć zgodnie z prawem Bożym, postanawiają skutecznie walczyć z własnym grzechem, aby Bóg mógł królować w ich życiu. Przybyli do tronu Matki Bożej, by wsłuchać się w bicie Jej Niepokalanego Serca. Prosimy Maryjo, by chrześcijanie wpatrzeni w Twoje oblicze nigdy nie zapominali, że imieniem Boga jest Miłość. Przychodzimy prosząc Cię Matko o pokój, pojednanie, o mądrość dla odpowiedzialnych za losy naszej   Ojczyzny. Ucz nas jak łączyć a nie dzielić, jak budować a nie burzyć, by łagodzić napięcia. Maryjo, prowadź nas do tych, którzy wciąż jeszcze nie znają miłości Twojego Syna. Oddajemy Ci chorych,cierpiących, odrzuconych i słabych. Nie pozwól, by świat o nich zapomniał. Również nasze serca składamy w Twoje ręce, bo Ty je znasz i wiesz jak je chronić. Zakończył słowami: Maryjo, Królowo Polski, jesteśmy, pamiętamy, czuwamy. Na Jasną Górę przybyli oo. redemptoryści, którzy prowadzą rekolekcje dla Wspólnot: o. Waldemar Sojka i o. Andrzej Zając, animatorzy diecezjalni, z diecezji sandomierskiej p. Ewa Rokoszewska, czuwanie modlitewne poprowadziła:

  1. Bogumiła Kraszewska. Z diecezji sandomierskiej pielgrzymowało ok. 300 osób. Jak co roku na czuwaniu odmówiliśmy Różaniec św. z rozważaniami wybranymi z tekstów kard. Stefana Wyszyńskiego, za Ojczyznę, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i rozważania Drogi Krzyżowej zaczerpnięte z myśli św. Jana Pawła II.

Mszy św. o godz. 24.00 przewodniczył ks.bp Damian Muskus w koncelebrze z przybyłymi kapłanami. Kierując do pątników słowo Boże, mówił, że przez chrzest my również zostaliśmy włączeni do wspólnoty Jezusa. Wszystko co robimy, gesty, słowa, modlitwa, prace, radości uświadamiają nam, że my także zostaliśmy ofiarowani Panu.

Trzeba, by nasze życie mówiło, że spotkaliśmy Jezusa, byśmy mogli Go rozpoznać w rzeczach dużych i małych, zwłaszcza w ludziach, którzy mają poranioną twarz. 

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ul. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001