A- A A+

Dekanalny Dzień Małżeństw

      „Spośród wielu dróg, jakimi podąża człowiek, rodzina jest drogą pierwszą, jedyną i niepowtarzalną., tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek.” – mówił Jan Paweł II.

Rodzinę, jako szczególną wspólnotę, kolebkę życia i miłości należy otaczać specjalną troską.

Czytaj więcej...

Cud poczęcia i uczłowieczania

Po cóż Bóg stworzył kobietę i mężczyznę?

Bóg, który stworzył człowieka z miłości, powołał go także do miłości, która jest podstawowym i wrodzonym powołaniem każdej istoty ludzkiej.

Miłość małżeńska, którą Bóg błogosławi, jest przeznaczona do tego, by była płodna i urzeczywistniała się we wspólnym dziele zachowywania stworzenia: "Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: <<Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną>>" (Rdz 1, 28).

Czytaj więcej...

Rok pracy KCPR

W dniu 8 grudnia minął  czwarty rok działalności Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie im. Św. Jana Pawła II powołanego  przy parafii Św. Stanisława Biskupa i  Męczennika w Modliborzycach. Centrum zostało powołane w 2011 roku decyzją JE Biskupa Ordynariusza Krzysztofa Nitkiewicza, a uroczystego poświęcenia i otwarcia dokonał JE ksiądz Biskup Edward Frankowski. Na początku naszym przewodnikiem   był Ks. Czesław Bednarz, a obecnie naszej działalności przewodzi Ks. Marek Danek .Kolejny rok działalności rozpoczęliśmy od przygotowania paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin wielodzietnych lub znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji losowej w niektórych parafiach Dekanatu. Od początku 2015 roku przygotowywaliśmy się do organizacji Dekanalnego Dnia Małżeństw, który planowaliśmy organizować wspólnie dla dekanatów Modliborzyce i Zaklików. Spotkanie odbyło się     18 kwietnia 2015 roku w obiektach Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. Adresowane było do małżeństw z 10-letnim stażem małżeńskim, ale uczestnikami były też osoby starsze. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 par małżeńskich  z terenu obu dekanatów. Tak duża ilość uczestników była dla nas miłym zaskoczeniem. Obecni byli księża dziekani i księża proboszczowie. Swoją obecnością zaszczycił nas Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej Ks. Wiesław Surma. Konferencję dla małżonków przeprowadzili - Agnieszka i Jakub Kołodziejowie z Lublina, małżonkowie i autorzy  wielu publikacji poświęconych rodzinie. Prowadzący konferencję w sposób oryginalny i ciekawy

Czytaj więcej...

Adres Parafii:

Parafia Rzym. - Kat.

pw.Św.Stanisława B i M

23-310 Modliborzyce

ui. Armii Krajowej 11

tel.15/871 50 12

Konto parafialne

Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej

Kraśnik O.Modliborzyce

15 8717 1123 2010 1000 2466 0001