Wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa w parafii

DSCN35936 marca odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczma. Parafię wizytował ks. BP. Krztsztof Nitkieiwicz. Ksiiądz Biskup odwiedził Zespół Szkół w Modliborzycach, dom Senior+, 3 chorych, cmentarz parafialny jak również kaplice dojazdowe w Wolicy i Wojciechowie, spotkał się z rodzicami księży i osób konsekrowanych pochodzących z naszej parafii. Wizytacja zkończyła się prezentacją grup parafialych i Mszą św.

Dziekujemy Ks. Biskupowi za modlitwę w naszej intencji. Dziękujemy wszystkm parafianom, którzy uczestniczyli w wizytacji.

Koncert kolęd

DSC 155915 grudnia br. przy licznie zgomadzonej widowni odbył się w GOK w Modliborzycach koncert kolęd w wykonaniu scholi parafialnej. Kolędy zaprezentowali zarówno najmłodsi jak również starsze scholistki. Zaśpiewali kolędy znane z tradycji jak również nowe  opracowania. Na zakończenie był kiermasz z upominkami na Boże Narodzenie. Dziękujemy scholi parafialnej i Jej opiekunom za wkład w nasze życie religijne w parafii.

Zdjęcia: M.F.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

11 listopada uroczyst.03811 listopada br. uroczyście obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Po przemarszu uczestników uroczystości spod budynku Urzędu Miasta i Gminy w Modliborzycach do kościoła parafialnego, sprawowana była Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie nastąpił przemarsz na rynek Modliborzyc, delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem J. Piłsudskiego i wszyscy wysłuchali okolicznościowego przemówienia Przewodniczącego Rady Miasta Modliborzyce oraz pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej z Wierzchowisk. Uroczystość zakończyła się patriotycznym występem dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Modliborzycach w Gminnym Ośrodku Kultury.

Zdjęcia: Daniel O.